MATMA i BRYDŻ

To regularne zajęcia warsztatowe dla dzieci uczęszczających do klas 4-6. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 razy po 45 minut. Pierwsza część ma charakter międzyszkolnego kółka matematycznego w stylu  „Między zabawą a matematyką", druga część to elementy brydż dla dzieci

Podczas zajęć z matematyki odkrywmy, tworzymy, poszukujemy dróg, różnych rozwiązań, stawiamy pytania Każde zajęcia i stanowią osobną jednostkę tematyczną, jednak pewne pojęcia i metody będą się powtarzać przy różnych zagadnieniach i dlatego dzieci uczęszczające regularnie,  stopniowo będą sobie radzić lepiej.

Zajęcia odbywają się w grupach około 10-osobowych z podziałem na wiek. Każda rocznikowa klasa  to osobna grupa. Tematyka zajęć jest „nowa” dla wszystkich uczestników.

 

Między zabawą a matematyką

 • Zajęcia rozwijające logiczne myślenie i uczące matematyki  poprzez zabawę.
 • Realizowany program autorski  „Między zabawą a matematyką” nie zastępuje programu szkolnego, ale go wzbogaca. Dzieci w każdym momencie mogą dołączyć do grupy w miarę wolnych miejsc.                                           
 • Ciekawa, zaskakująca tematyka, wykorzystywanie różnych pomocy dydaktycznych  oraz pasja prowadzącej, jej 17-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą lubiącą matematykę, stanowią o atrakcyjności zajęć.
 • Dzieci przychodzą, bo im się podoba, dobrze się bawią, a przy okazji niezauważalnie, empirycznie poznają prawa, twierdzenia i zagadnienia z matematyki.
   
 • Program obejmuje: elementy kombinatoryki, rachunku prawdopodobieństwa, logiki, arytmetyki, geometrii płaskiej i przestrzennej - bez trudnych nazw z wykorzystaniem intuicji i zabawy
   

Brydż

 • Brydż jest grą karcianą, której można uczyć się przez całe życie. Wbrew pozorom ma wiele wspólnego z matematyką. Uczy logicznego myslenia, przewidywania, kombinatoryki, ćwiczy sprawność rachunkową.  Dzieci nie od razu będą grały w brydźa. Najpierw zapoznają się z kartami i prostszymi grami podobnego typu.
 • Istotna jest regularność uczestniczenia w zajęciach

 

Udział w pierwszych zajęciach nie zobowiązuje do płatności. Zapraszamy.

Telefon

+48 608 67 43 05 

Email

strefa.bystrzaka@gmail.com

Miejsce prowadzenia zajęć:

 

Prywatna Szkołą Podstawowa Parnas

ul.Zielińskiego 38

Wrocław