O nas

Strefa Bystrzaka

Strefa Bystrzaka to regularne zajecia warsztatowe dla dzieci w wieku 6-12 lat prowadzone w duchu "między zabawą a matematyką".  W zależności od zainteresowań i wieku dziecka można wybrać matematykę dla dzieci (MATEMATYCZNE PEREŁKI) lub  zajęcia złożone z matematyki i innej nauki (MŁODY BADACZ).  Strefę Bystrzaka wymyśliła Elżbieta Bąkowska nauczycielka i popularyzatorka matematyki a prywatnie mama Olafa (9 lat) i Bereniki (6 lat).

Zapraszam do rozwijania logicznego myślenia u dzieci poprzez udział w moich zajęciach pozaszkolnych. 


 

 

 

 


Moim marzeniem jest , aby Strefa Bystrzaka była miejscem spotkań  dzieci, później młodzieży o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Miejscem, w którym każdy czuje sie dobrze i może być sobą . To co robię, robię z myślą o moich dzieciach. Dlatego, oprócz zajęć, w przyszłości będą wycieczki, obozy, wspólne wyjscia... Pracownia Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach, w której pracowałam 16 lat jest takim miejscem. Jest kuźnią talentów z dzieciny matematyki, ale także przyszłych lekarzy, informatyków, ekonomistów. Bo kto sobie radzi z matematyką, poradzi sobie ze wszystkim. Ktoś powiedział, że to miejsce dla ludzi mądrych, uznawanych za dziwnych, w którym wszyscy dziwni są ciekawi i dobrze się czują.

 

Wszyscy prowadzący zajęcia pozalekcyjne to moi przyjaciele, którzy są pasjonatami i profesjonalistami . Mają fantastyczne pomysły i poczucie humoru.
                                                                                                                                          Elżbieta Bąkowska

Strefa Maturzysty

Obecnie tworzymy szczegółowy  program kursów maturalnych, które rozpoczną się w październiku 2019 roku.

 Elżbieta Bąkowska

 

(ur. 1975) - nauczycielka i popularyzatorka matematyki. Od roku 2014 mieszka we Wrocławiu. Wcześniej przez 16 lat prowadziła międzyszkolne koła matematyczne dla dzieci i młodzieży w Pracowni Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach w duchu "miedzy zabawą a matematyką" spinor.edu.pl

Stworzyła własne programy nauczania do prowadzenia zajęć rozwijających logiczne myślenie i zainteresowania matematyczne. Popularyzowała matematykę, prowadząc zajęcia warsztatowe i pokazowe dla grup szkolnych. Wtedy też organizowała różne konkursy matematyczne o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Absolwentka matematyki na Uniwersytecie Śląskim. 

Prywatnie - mama dwójki dzieci: Olafa (9 lat) i Bereniki (6 lat). 

We Wrocławiu organizuje konkursy:

  1. Bajkowe Zadania (dla uczniów klas III SP)
  2. Naboj- Międzynarodowe drużynowe zawody matematyczne dla uczniów gimnazjów i szkół ponadpodstawowych www.naboj.org

Agata Arendt-Pindel

 

 

Absolwentka chemii biologicznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologii chemicznej na Politechnice Wrocławskiej. Pasjonatka chemii, głównie doświadczalnej. Zawodowo - nauczyciel chemii w liceum. W przeszłości związana z Biurem Turystyki Aktywnej Kompas, dzięki któremu zdobyła doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, pracując na obozach i koloniach jako wychowawca i animator.

W wolnym czasie chętnie maszeruje po górach lub jeździ na wycieczki rowerowe. Latem  spływa kajakiem, a zimą jeździ na nartach i łyżwach.

W Strefie Bystrzaka prowadzi zajęcia Młody Badacz, podczas których dzieci mogą głębiej poznać otaczający je świat oraz zrozumieć procesy, które zachodzą wokół nas.

 

Telefon

+48 608 67 43 05 

Email

strefa.bystrzaka@gmail.com

Miejsce prowadzenia zajęć:

 

Prywatna Szkołą Podstawowa Parnas

ul.Zielińskiego 38

Wrocław